MACIEJ BOCHNIAK

Rocznik 1984. Reżyser filmowy i scenarzysta. Absolwent Wyższego Studium Scenariuszowego PWSFTviT w Łodzi. Członek Gildii Reżyserów Polskich. Autor reklam telewizyjnych i teledysków.

Debiutował w 2009 r. krótkometrażowym filmem „I Love You So Much” oraz dokumentem „Przyjęcie” (2011) w ramach programu „Pierwszy Dokument” w Studio Munka. Jest współautorem filmu fabularnego „Pokój”, który obok wielu wyróżnień, otrzymał tytuł najlepszego filmu niezależnego na 37. Gdynia Film Festival, a także został wybrany przez Dziennik Polski jednym z najlepszych 10 filmów roku 2012.

Reżyser filmu „Disco Polo”, który w niespełna 6 tygodni przyciągnął do kin 850 tysięcy widzów i za który otrzymał nagrodę im. Janusza Morgensterna, za najbardziej obiecujący debiut. Autor głośnego pełnometrażowego dokumentu „Miliard szczęśliwych ludzi” (produkcja HBO), którego pretekstem była chińska przygoda zespołu Bayer Full.

Najnowszy film w reżyserii Macieja Bochniaka „Magnezja” to mieszanka kina gangsterskiego, westernu i czarnej komedii. Jako jedyny polski film znalazł się w Konkursie Głównym Warszawskiego Festiwalu Filmowego oraz został doceniony na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zgarniając aż cztery nagrody, w tym Złoty Pazur w kategorii „Inne Spojrzenie”.

Skip to content