MAGDALENA MIŚKA JACKOWSKA

Dziennikarka, radiowiec, pedagog, przez 15 lat w zespole radia RMF Classic. Ceniony konferansjer. Należy do wąskiego grona profesjonalnych europejskich dziennikarzy, których główną specjalizacją jest muzyka filmowa. Autorka podcastu „Score and the City”.

Dla RMF Classic zrealizowała lubiane programy o tematyce filmowej, m.in. dokumentalny cykl „Mistrzowie drugiego planu” o nieznanych zawodach filmowych i „Cały ten film”, który pokazywał kolejne etapy produkcji filmu od pomysłu do premiery. Była gospodynią magazynu „Moje kino”, za który w 2010 roku dostała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najlepszy program radiowy lub telewizyjny o tematyce filmowej. Jej 12-odcinkowy cykl „Zagraj to jeszcze raz”, dostępny również jako podcast RMF Classic, jest radiową opowieścią o fenomenie muzyki filmowej i pierwszą tego typu produkcją w polskich mediach. Otrzymała za niego nagrodę w plebiscycie MediaTory (2019).

Magda Miśka-Jackowska przeprowadziła setki wywiadów radiowych i telewizyjnych z największymi osobowościami świata muzyki, kina, a w szczególności muzyki filmowej. O muzyce w filmach pisze dla miesięcznika „Kino”. Jako pedagog związana jest z Akademią Muzyczną w Łodzi i Uniwersytetem Śląskim

Skip to content