MARY KOMASA

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, instrumentalistka. Nie pozwala się zaszufladkować. Idzie własną drogą. Nie interesują jej muzyczne mody. Woli sięgać do źródeł. Stąd w jej utworach można usłyszeć inspiracje tradycją amerykańskiej muzyki folk, gospel, klasycznego rocka, nowej fali. Każda z jej piosenek jest filmową opowieścią, naładowaną emocjami. Emocja jest jej najważniejszym przekazem.

Wychowała się w artystycznej rodzinie. Bardzo wcześnie zaczęła samodzielne życie.

Pierwszym przystankiem był Paryż. Prosto z ulicy trafiła w sam środek świata wielkiej mody, spełniając swoje dziecięce marzenia. Znalazła się w miejscu, w którym stykają się ze sobą przedstawiciele różnych środowisk i kultur. Nagrywała z raperami z paryskich przedmieść, pracując jednocześnie w jednym z najbardziej elitarnych francuskich domów mody.

Następnym krokiem był Berlin. Tutaj Mary poświęciła się już tylko muzyce. Undergroundowy klimat tego miasta słychać w jej utworach. Stworzyła zespół, składający się z wyrazistych muzycznych osobowości. Jej utwory zostały zauważone przez jednego z najciekawszych berlińskich producentów muzycznych, Guya Sternberga (Depeche Mode, Yoko Ono, Feist). Połączyła ich wspólna filozofia nagrywania muzyki – bez komputerowego retuszu i wygładzania każdej nuty. Zaprosił ją do swojego studia, gdzie wspólnie stworzyli niepowtarzalne brzmienie, oparte na oryginalnych, analogowych instrumentach i kultowej konsoli Neve. Powstała z tego płyta szczera, surowa, wysublimowana w swojej prostocie.

Skip to content