MATEUSZ RAKOWICZ

Reżyser, storyboardzista, scenarzysta. Absolwent wydziału grafiki warszawskiej ASP i Szkoły filmowej Andrzeja Wajdy.

W 2021 r. na ekrany kin trafi jego indywidualny debiut pełnometrażowy. „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje“ to komedia sensacyjna inspirowana życiorysem Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego „króla złodziei i ucieczek“ z lat 80., który pobił światowy rekord wymykając się 29 razy organom ścigania. W głównej obsadzie znaleźli się wybitni polscy aktorzy, tacy jak: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Dorota Kolak, czy debiutująca na dużym ekranie Masza Wągrocka.

Rakowicz to także jeden z reżyserów filmu „Stacja Warszawa“ oraz twórca produkcji krótkometrażowych, w tym wielokrotnie nagradzanego „Latarnika” i „Romantika” z Robertem Więckiewiczem i Justyną Wasilewską w roli głównej. Autor nagradzanych reklam i teledysków m.in. dla Ani Dąbrowskiej, Natalii Sikory, Pezeta, Afromentalu i Kamila Bednarka.

Stworzył storyboardy do ponad 500 filmów reklamowych i kilkudziesięciu produkcji fabularnych w tym m.in. dla: Agnieszki Holland, Kasi Adamik, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego czy Krzysztofa Zanussiego.

Laureat FRYDERYKA za reżyserię teledysku „Bang Bang” dla Ani Dąbrowskiej w 2011 r.

Skip to content